توضیحات و تصاویر قسمت نوزدهم – ولگرد کوچولو

در اینجا عکس های مربوط به اپیزود ۱۹ میدنایت کست، یعنی از کودکی چارلی چاپلین تا بیست و دو سالگیش رو قرار دادیم.

چارلز اسپنسر چاپلین و هانا چاپلین، پدر و مادر چارلی

آقای چارلز چاپلین پدر واقعا شبیه ناپلئونه.

سیدنی چاپلین، برادر بزرگ چارلی

نکته عجیب و جالب در مورد سیدنی اینه که بسیار شبیه چارلز چاپلین پدر بود و اگر نمی دونستی به هیچ وجه حدس نمیزدی که ایشون پدر واقعیش نیست، در حالی که سیدنی از پدر دیگری در آفریقا بدنیا اومده بود و بعد از برگشت هانا به انگلیس و ازدواجش با چارلز چاپلین، فامیلی سیدنی هم چاپلین شد.

چارلی چاپلین در کودکی
ورک هاوس (workhouse) لمبث

ورک هاوس لمبث جاییه که برای خانواده چاپلین وقتی اوضاع خیلی سخت شد و مدتی اونجا زندگی کردن. این ورک هاوس الان تبدیل به «موزه سینما» شده.

مدرسه نوروود (متعلق به ورک هاوس لمبث/ عکس پایین سمت چپ مربوط به بخش خردسالان)

چاپلین ها مدتی ورک هاوس رو ترک کردن تا با هم زندگی کنن اما مادر نتونست کاری پیدا کنه و دوباره مجبور شدند به ورک هاوس برگردن. وقتی برگشتن، بچه ها به مدرسه نوروود رفتن که طبق گفته چاپلین از مدرسه قبلی (یعنی هانول) هم دلگیرتر و بی نشاط تر بود.

خانه چاپلین ها در سالهای ۱۸۹۸ تا ۱۸۹۹، منطقه لمبث
خانه چاپلین ها در سالهای ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۰، عمارت گلن شاو، خیابان کنینگتون در منطقه لمبث

جالبه بدونید در منطقه لبمث و در خیابان کنینگنون، مشاهیر زیاد دیگه ای هم زندگی کردن، یکی از معروف ترین هاشون وینسنت ونگوگ بوده.

چاپلین در گروه رقص هشت پسر لنکشر (نفر دوم از چپ)

گروه رقص هشت پسر لنکشر اولین شغل رسمی چارلی روی صحنه بود. در هشت سالگی به این گروه پیوست و یه مدت با گروه به شهرهای مختلف می رفتن تا این که مادرش احساس کرد چارلی ضعیف و لاغر شده و بهش سخت میگذره و اون رو از گروه آورد بیرون.

چارلی چاپلین در سالهای ۱۹۱۶ و ۱۹۱۸
هتی کلی

هتی، اولین عشق و دوست دختر چارلی چاپلین، که با این وجود این که رابطه شون دووم زیادی نداشت، برای چارلی بسیارگرمابخش و امیددهنده بود و ایشون تبدیل به «دختر ایده آل» در ذهن چاپلین شد، تا جایی که چاپلین بارها همچین کاراکتری رو به عنوان نقش اول زن در فیلم هاش بازآفرینی کرد. خودش در کتاب نوشته: «با این که من فقط پنج بار دیدمش و قرارهای ما هر باربه زور بیست دقیقه طول می کشید، همین برخورد کوتاه تا مدتها من رو تحت تاثیر قرار داد» 

چاپلین (توی حلقه) و آرتور استنلی جفرسون که بعدها اسمش شد استن لورل (همون کمدین معروف سری فیلم های لورل و هاردی/ نفر سمت چپ در ردیف وسط، نشسته) در گروه تئاتر کارنو.

گروه تئاتر کارنو، سکوی پرتابی بود که چاپلین باهاش به فرانسه، و بعد به آمریکا رفت. عکس مربوط به سپتامبر سال ۱۹۱۰ در کشتی به سمت آمریکاست. کمپانی کارنو که تا سال ۲۰۱۲ هم فعال بود، در سال ۲۰۱۰، یعنی یک قرن بعد، این عکس تاریخی رو بازسازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید