بهترین اپیزودهای فرندز

رولینگ استون به مناسبت پخش اپیزود ویژه ۲۵ سالگی فرندز مطلبی در وبسایتش قرار داد که در آن بیست و پنج اپیزود برتر فرندز را معرفی کرده بود.

به همین بهانه و در ویدیوی جدید کانال یوتوب میدنایت‌کست به پنج اپیزود از پنج دسته بندی مجزا از بهتری اپیزودهای فرندز پرداختیم که این یادداشت به عنوان مطلب تکمیلی آن ویدیو در وبسایت منتشر شده است.

در ادامه ابتدا ده اپیزود برتر لیست بیست و پنج تایی رولینگ استون معرفی شده اند و بعد به معرفی اپیزودهای معرفی شده در ویدیوی جدید کانال یوتوب میدنایت‌کست پرداخته ایم.

ده اپیزود برتر لیست بیست و پنج تایی رولینگ استون

۱۰٫ The One With the Proposal

اپیزودهای ۲۴ و ۲۵ فصل ششم، جایی که بالا چندلر درحالی که سایه ریچارد بر زندگی زناشویی اش را می‌بیند از مانیکا خواستگاری می‌کند. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای احساسی‌تر فرندز قرار می‌گیرند)

۹٫ The One After Ross Says Rachel

فصل چهارم فرندز درحالی تمام شد که راس در مراسم عروسی اش اشتباها به جای امیلی نام ریچل را می‌برد، این اپیزود به عنوان اولین قسمت از فصل پنجم به اتفاقات بعد از این اشتباه راس می‌پردازد. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای آخر فصل قبل و اول فصل بعد فرندز قرار می‌گیرند)

۸٫ The One After Vegas

در اپیزودهای انتهایی فصل پنجم فرندز، دوستان همگی به وگاس سفر می‌کنند که طی آن ریچل و راس درعالم مستی باهم ازدواج می‌کنند، حالا اولین اپیزود فصل ششم به اتفاقات بعد از این ازدواج ناخواسته می‌‌پردازد. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای آخر فصل قبل و اول فصل بعد فرندز قرار می‌گیرند)

۷٫ The One With the Rumor

در یکی از معروفترین اپیزودهای شکرگذاری فرندز، وقتی سریال به محبوبیت زیادی بین مردم رسیده بود، عوامل این سریال از برد پیت به عنوان بازیگر میهمان دعوت کردند تا در اپیزود نهم فصل هشت حضور داشته باشد. این عمده‌ترین دلیل محبوبیت این اپیزود بین طرفداران فرندز است. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای با حضور بازیگر میهمان فرندز قرار می‌گیرند)

۶٫ The One With the Prom Video

در این اپیزود فرندز، همه دوستان مشغول دیدن ویدیوی ضبط شده از مراحل آماده‌سازی مانیکا، راس و ریچل برای مراسم پرام هستند که یکبار دیگر متوجه می‌شویم راس چه عشق اساطیری و کلاسیکی نسبت به ریچل دارد؛ علاوه بر چهره های متفاوت کاراکترها که به خودی خود برای طرفداران سریال جذاب هستند، صحنه پایانی و احساسی این اپیزود نیز مورد توجه قرار گرفته است. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای احساسی‌تر فرندز قرار می‌گیرند)

۵٫ The One Where Everybody Finds Out

در این اپیزود همه دوستان متوجه رابطه مخفیانه چندلر و مانیکا می‌شوند، دلیل حضور این اپیزود در جایگاه پنجم لیست رولینگ استون بر من پوشیده است و در دسته‌بندی های ویدیوی یوتوبی میدنایت‌کست هم جایگاهی ندارد.

۴٫ The One Where Ross Got High

یکی از اپیزودهای شکرگذاری فرندز با حضور پدر و مادر راس و مانیکا، در این اپیزود چندلر تلاش می‌کند خودش را در دل پدر و مادر راس جا کند. فرندز اپیزودهای شکرگذاری خیلی بهتری نسبت به این اپیزود برای قرار گرفتن در رتبه چهارم این لیست دارد که در همین مطلب همگی آن‌ها معرفی خواهند شد. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای شکرگذاری فرندز قرار می‌گیرند)

۳٫ The One Where No One’s Ready

در این اپیزود برای راس خیلی مهم است که همگی دوستان در مراسمی که او قرار است سخنرانی کند حضور داشته باشند، ولی هیچکس آماده نیست و چندلر و جویی هم بر سر مبل دعوایشان شده، همین دعوا منتهی به صحنه معروفی می‌شود که جویی تمام لباس های چندلر را می‌پوشد. این اپیزود از نمونه های بسیار خوبی است که هاپکینز در مقاله اش (اپیزود سوم پادکست میدنایت‌کست) به آن‌ها اشاره کرده بود و تاکید داشت که چگونه پنج نفر دیگر راس را همیشه اذیت می‌کنند و جایگاه اجتماعی او برای آن‌ها اهمیتی ندارد؛ تصور کنید به جای راس مانیکای خشن و دعوایی قرار داشت، آن وقت همگی باید خیلی سریع آماده میشدند. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای مستقل بامزه فرندز قرار می‌گیرند)

۲٫ The One With the Embryos

این اپیزود از معروف‌ترین و بهترین اپیزودهای فرندز از نظر فنی و هنر طنزنویسی است، جایی که شناخت کاراکترها را از یکدیگر محک میزند و آخر هم مانیکا و ریچل آپارتمانشان را به چندلر و جویی می‌بازند. این اپیزود علاوه بر طرفداران مورد علاقه خود بازیگران سریال نیز بود. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای مستقل بامزه فرندز قرار می‌گیرند)

۱٫The One Where Ross Finds Out

این اپیزود با آن سکانس نهایی بسیار معروفش، اولین باری است که ریچل راس را می‌بوسد و برای اولین بار از میلیون بار بعدی این دو نفر وارد رابطه می‌شوند. در لیست رولینگ استون این قسمت به عنوان بهترین اپیزود سریال معرفی شده است. (این اپیزودها در دسته بندی اپیزودهای احساسی‌تر فرندز قرار می‌گیرند)

شما می‌توانید لیست کامل اپیزودهای معرفی شده رولینگ استون را در این وبسایت ببینید

اپیزودهای معرفی شده در ویدیوی جدید کانال یوتوب میدنایت‌کست

اپیزودهای احساسی‌تر

فصل ده، قسمت های ۱۷ و۱۸ | The Last One

فصل شش، قسمت های ۲۴ و ۲۵ | The One with the Proposal

اپیزودهای آخر فصل قبل و اول فصل بعد

فصل چهار، اپیزودهای ۲۳ و ۲۴ و فصل پنجم اپیزود ۱ | The One with Ross’s Wedding و The One After Ross Says Rachel

فصل پنج، اپیزود های ۲۳ و ۲۴ و فصل ششم اپیزود ۱ | The One in Vegas و The One After Vegas

اپیزودهای شکرگذاری

فصل سه، اپیزود ۹ | The One with the Football

فصل پنج، اپیزود ۸ | One with Thanksgiving Flashbacks

فصل هشت، اپیزود ۹ | The One with the Rumor

لیست کامل اپیزودهای شکرگذاری فرندز

اپیزودهای با حضور بازیگر میهمان

فصل هشت، اپیزود ۹ | The One with the Rumor
(بازیگر میهمان: برد پیت)

لیست کامل اپیزودهای با حضور بازیگر میهمان

اپیزودهای مستقل بامزه

فصل چهار، قسمت ۱۲ | The One with the Embryos

فصل سوم، قسمت ۳ | The One Where No One’s Ready

فرندز با وجود طرفداران و محبوبیت بسیار زیاد اما ایراداتی هم از جهت تمسخر و نادیده گرفتن اقلیت هایی مثل گیک‌ها، نردها و حتی زنان دارد که در اپیزود سوم میدنایت‌کست به آن‌ها پرداخته شده. شما می‌توانید اپیزود سوم میدنایت‌کست را از تمام اپلیکیشن‌های پادکست و پنل انتهای این مطلب بشنوید.

https://radiopublic.com/midnightcast-G1aQRM/s1!1195c

دیدگاهتان را بنویسید